Hurtownia i Sklep motoryzacyjny

Chełmno-Świecie

To był rok!

Świąteczno-noworoczny czas skłania do refleksji, podsumowań, a także snucia planów na nadchodzący rok. Nie inaczej jest w ProfiAuto – wiedzeni atmosferą za oknem, przygotowaliśmy dla Was opis najważniejszych wydarzeń z życia marki w 2016 roku. Pozwoliliśmy sobie na nieco luźniejszy ton, adekwatny do obecnego, przedsylwestrowego nastroju :-)

Powstanie sieci ProfiAuto Serwis

Pod koniec 2015 roku mogliście przeczytać w opisie działalności ProfiAuto, że jest to marka zrzeszająca najlepsze hurtownie oraz sklepy motoryzacyjne. Rok później z dumą możemy napisać, że sieć opiera swoją działalność także na wyselekcjonowanych, niezależnych serwisach samochodowych - na początku bieżącego roku powołaliśmy bowiem projekt ProfiAuto Serwis. Jego głównymi założeniami są intensywne wsparcie biznesowe, technologiczne, promocyjne i szkoleniowe dla zrzeszonych w ramach sieci warsztatów.

Na dzień dzisiejszy na mapie Polski znajdziecie ponad 550 serwisów samochodowych należących do ProfiAuto Serwis, w których mechanicy sprawnie oraz profesjonalnie zadbają o Wasze pojazdy. Jeżeli poszukujecie sprawdzonego warsztatu, zajrzyjcie tutaj.

Rozszerzenie działalności o zagraniczne rynki

Usłyszeliśmy kiedyś, że „cel jest to marzenie z datą wykonania”. Kilka lat temu, jeszcze w fazie marzeń, rozważaliśmy ekspansję poza granice Polski i dziś ten cel się spełnia. Tak oto kolor pomarańczowy zawitał w Czechach i na Słowacji, gdzie pojawiają się kolejne sklepy, hurtownie i serwisy pod szyldem ProfiAuto. A my mamy doskonały pretekst ku temu, by czasem udać się do naszych sąsiadów i skosztować ich pysznej kuchni :-)

„Projekt Warsztat” na antenie TVN Turbo

Jak w sposób niesztampowy oraz niedoceniany do tej pory wypromować sieć warsztatów ProfiAuto Serwis? W telewizji! Idealnym kanałem promocji okazała się antena TVN Turbo, na której z inicjatywy ProfiAuto wyemitowany został „Projekt Warsztat” – program prezentujący metamorfozy serwisów samochodowych, które, aby walczyć z dużą konkurencją na rynku, unowocześniają swoje usługi oraz koncentrują się na doskonaleniu procesu obsługi klientów. Program okazał się strzałem w dziesiątkę – jego odcinki gromadziły przed telewizorami średnio 100 000 widzów, co uplasowało „Projekt Warsztat” w top 5 wszystkich programów TVN Turbo.

Pomysł został doceniony przez jurorów prestiżowego Konkursu Kreacji w Reklamie „Kreatura”, którzy przyznali „Projektowi Warsztat” wyróżnienie w kategorii „Content marketing/Branded Content”. Na uwagę zasługuje fakt, że w tej samej kategorii rywalizowały z nami marki takie, jak BMW, Intel, Tołpa oraz Lurpak. Otrzymane wyróżnienie stało się motorem napędowym do dalszych prac, o których przeczytacie kilka linijek niżej.

13 edycja targów ProfiAuto Show

Trzynastka wcale nie musi być pechowa – przekonaliśmy się o tym organizując tegoroczną edycję targów ProfiAuto Show. Na początku czerwca Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz katowicki Spodek stały się miejscem spotkania specjalistów z branży automotive i fanów motoryzacji. Nie zabrakło emocjonujących pokazów, interesujących samochodów oraz pięknych kobiet. Krótko i w żołnierskich słowach - było Profi, było Auto i było Show!

Cykliczne akcje PitStop

I na koniec nasza wisienka na torcie, czyli organizowane cyklicznie, od ponad 3 lat, akcje PitStop. W tym roku odwiedziliśmy niemal 70 miast w Polsce, a także kilka w Czechach oraz na Słowacji, niezłomnie sprawdzając stan techniczny Waszych samochodów. Niezłomnie, bo warunki, szczególnie pogodowe, były różne. Nie raz i nie dwa mierzyliśmy się z „odfruwającą” bramą, ćwicząc jednocześnie bicepsy i cierpliwość. Nasze wysiłki nagradzały uśmiechy na Waszych twarzach i finalnie, podczas całego roku, zdiagnozowaliśmy ponad 4500 pojazdów. Robi wrażenie? :-)

A co w przyszłym roku?

Przede wszystkim stawiamy na nowoczesność i rozwój, wsparte kontynuacją dotychczasowych projektów. Inicjatywy, które już zostały wdrożone, są bowiem motorem napędowym do dalszych działań. Tym samym w 2017 roku rozbudujemy sieć ProfiAuto Serwis, Czesi i Słowacy bliżej poznają ofertę ProfiAuto, w czerwcu zaprosimy Was na 14 edycję ProfiAuto Show, na antenie TVN Turbo zobaczycie kolejną serię „Projektu Warsztat”, a Wasze samochody znajdą się w dobrych rękach podczas akcji PitStop. Nie możemy się doczekać!