Pit Stop - 27.06.2019

PitStop w Świeciu: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W czwartek 27 czerwca do Świecia zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Świeciu pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego ARMAR. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy markecie Kaufland, ul. Parkowa 6, w godzinach od 12 do 18.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Rozpoczęły się wakacje i część z nas pojedzie samochodem na długo wyczekiwany urlop. Ważne jest, abyśmy bezpiecznie dojechali do miejsca wypoczynku i później tak samo z niego wrócili. Zanim wyruszymy w wakacyjną trasę warto sprawdzić, czy nasz samochód jest do niej odpowiednio przygotowany. Nie ma do tego lepszej okazji niż PitStop, w ramach którego taką kontrolę można wykonać zupełnie za darmo. Chętnie odpowiemy na pytania kierowców i udzielimy wskazówek przed podróżą, a wszystko z myślą o bezpieczeństwie, które podczas jazdy autem jest najważniejsze. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Tomasz Motylewski ze sklepu motoryzacyjnego ARMAR należącego do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, sklep motoryzacyjny ARMAR, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

PitSto - 2019